۰

توضیح کدخدایی درباره نخستین سه فوریتی پارلمان ایران

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
توضیح کدخدایی درباره نخستین سه فوریتی پارلمان ایران
به گزارش عصر تعادل عباسعلی کدخدایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به تصویب طرح سه‌فوریتی اقدام متقابل ایران علیه آمریکا و تایید آن توسط شورای نگهبان اظهار داشت: این اولین طرح سه فوریتی بود که بعد از انقلاب در مجلس داشتیم، امروز اعضای فقهای شورای نگهبان و حقوقدانان این شورا برای بررسی این طرح سه فوریتی در مجلس حضور یافتند و و آن را تایید کردند.

وی افزود: این طرح اصلاح قانون اقدام متقابل در برابر سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا بود که با امضای ۲۷۰ نفر به مجلس ارائه شده بود.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: در ماده ۲ این طرح مشخصا اعلام شده دولت موظف است جهت تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی در اختیار این نیرو قرار دهد.

کدخدایی بیان کرد: اصل طرح پیش از این در این ارتباط بود که به دلیل آنکه آمریکا سپاه پاسداران را تروریستی اعلام کرده فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت کام)، نیروها، سازمان ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی، تروریست هستند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی همچنین تمامی اعضای پنتاگون، شرکت‌ها و موسسات وابسته و فرماندهان آمران شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را تروریسم می‌داند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: ما امروز این قانون را به دولت ابلاغ کردیم وظیفه این بود که در مجلس حاضر شویم و این قانون را تصویب کنیم که این کار انجام شد.

کدخدایی افزود: این طرح کمی بار مالی داشت که در جلسه امروز در مجلس آن را بررسی کردیم.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: ابلاغ این قانون طی تشریفات قانونی توسط رییس مجلس و رییس جمهوری انجام می‌شود.

مجلس شورای اسلامی امروز طرح سه فوریتی اقدام متقابل ایران علیه آمریکا را در راستای جنایت‌های آمریکا با ۲۳۳ رای موافق، از همین تعداد نماینده حاضر به تصویب رساند.

اعضای حقوقدان و فقهای شورای نگهبان آیت‌الله جنتی دبیر این شورا، و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مجلس حضور یافته و ضمن بررسی این طرح آن را تایید و عدم مغایر آن با قوانین و موازین شرع را اعلام کردند.
مرجع : ایرنا
کد مطلب : ۱۴۷۰۲۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}