۰

محسن رضایی: اروپایی‌ها پشیمان می‌شوند

تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷
محسن رضایی: اروپایی‌ها پشیمان می‌شوند
معاون اقتصادی رئیس جمهور در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا، این اقدام را دنباله‌روی از سیاست‌های شکست خورده آمریکا دانست و گفت: اگر اروپایی‌ها در سیاست‌های ضد ایرانی اخیر خود تجدیدنظر نکنند، حتماً پشیمان می‌شوند.
 
محسن رضایی در دیدار برخی فعالان اقتصادی گفت: رهبران غربی از بایدن و مکرون تا شولتز، ظاهرا درک درستی از واقعیت‌های موجود بین المللی ندارند و مدام در حال بحران آفرینی جهانی هستند.
 
وی افزود: یکی از عوامل بی ثباتی در اروپا و وقوع جنگ اوکراین همین رهبران غربی هستند که از واقعیت‌ها فاصله گرفته‌اند و تصور می‌کنند جهان فعلی همان جهان تحت سیطره کامل غرب است، اما آن‌ها باید این واقعیت را بپذیرند که غرب دیگر بلوک بلامنازع در تحولات و ترتیبات سیاسی-امنیتی و اقتصادی جهان نیست.
 
رضایی با بیان این‌که رهبران اروپایی با دنباله‌روی از آمریکا در حال به خطر انداختن منافع خود و تهدید امنیت اروپا هستند، ادامه داد: صدور قطعنامه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خط مقدم مقابله با ناامنی و تروریسم در منطقه بوده، چیزی جز قربانی کردن امنیت نیست.
 
وی متذکر شد: رهبران اروپایی اگر تصور می‌کنند می‌توانند با صدور قطعنامه، اعمال تحریم یا تروریستی خواندن سپاه، این نهاد مقتدر و امنیت‌آفرین را از معادلات منطقه‌ای و بین المللی حذف کنند، اشتباه می‌کنند؛ کما این‌که آمریکا در ۴۰ سال اخیر این برنامه و تلاش را داشت، اما شکست خورد و اکنون می‌بینیم سپاه در اوج قدرت و عزت ملی و بین المللی است.
 
استاد دانشگاه امام حسین (ع) در تبیین چرایی اقدام پارلمان اروپا در این شرایط، اظهار داشت: اروپا هیچ‌گاه تا امروز تا این اندازه آلت دست امریکا و صهیونیست‌ها نبوده و پارلمان اروپا در حکم شیپورزنان لشگر شکست خورده آمریکا درآمده‌اند.
 
رضایی با تأکید بر این‌که رهبران کوتوله و ضعیف ته مانده آبروی اروپا را به باد می‌دهند، افزود: آمریکا از یک‌طرف اروپا را روبه‌روی روسیه قرار داده است و از سوی دیگر در غرب آسیا به‌عنوان شیپورچی از آن‌ها استفاده می‌کند.
 
وی خاطر نشان کرد: اروپایی‌ها اگر در سیاست‌های ضد ایرانی اخیر خود تجدیدنظر نکنند، حتماً پشیمان می‌شوند.
 
رضایی ادامه داد: سرمایه‌گذاری آن‌ها روی تحولات داخلی ایران و ایجاد آشوب و اغتشاش شکست خورده و آن‌ها باید از این شکست درس بگیرند.
 
وی خاطر نشان کرد: تحریم، ایجاد آشوب داخلی، تهدید به حمله نظامی و تصویرسازی از ایران به‌عنوان یک تهدید، راهبرد مداوم غرب در برابر کشورمان بوده که نه‌تنها نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته، بلکه منجر به قدرتمند شدن ایران در همه ابعاد شده است.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این‌که منشاء اصلی بحران‌های متعدد در اروپا رهبران آن‌ها هستند، گفت: دولت‌های اروپایی باید در روابط خود با دیگر ملت‌های جهان که آن‌ها را به جنگل تشبیه کرده‌اند، تجدیدنظر کنند.
 
رضایی تاگید کرد: آن‌ها در رابطه با ایران نیز چاره‌ای جز پذیرش ایران به‌عنوان یک بازیگر مستقل منطقه‌ای و بین المللی ندارند و این اقدامات بیشتر برای انتقام و ناشی از خشم غربی‌ها از شکست پروژه اخیر براندازی و فروپاشی داخلی بوده است و آن‌ها به زودی متوجه اشتباه خود خواهند شد.
کد مطلب : ۱۵۵۵۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}